Новини України. 15 травня. Лікар берлінської клініки «Шаріте» Лутц Хармс вже не впевнений у необхідності подальшого лікування Юлії Тимошенко у зв’язку з постійним стресом.

Терапія ефективна в тому випадку, коли пацієнт розслаблений

Про це він заявив на брифінгу біля ЦКБ № 5 «Укрзалізниці» в Харкові.

«Відносно харчування є певний прогрес. З іншого боку, у зв’язку зі сформованими обставинами постійного спостереження, лікування стало проблематичним. Досить складно побудувати відносини між лікарем і пацієнтом, коли не можна залишитися один на один»,-сказав Хармс.

Він зазначив, що ситуація ускладнилася через те, що конфіденційні плани лікування потрапили в ЗМІ. За його словами, така ситуація в більшості країн неприпустима.

«Довіра, якої ми досягли, була суттєво погіршена. Виникла ситуація, в якій доцільно перевірити, чи має сенс продовження лікування».

Хармс особливо підкреслив, що терапія ефективна в тому випадку, коли пацієнт розслаблений.

«Якщо на неї в приміщенні спрямовані камери і ніколи не знаєш, хто сидить за монітором і в приміщенні ти не один. Це, звичайно не та ситуація, в якій ти можеш розслабитися», – говорить Хармс.

За його словами, можливість продовження лікування Тимошенко залежить не тільки від нього, але й від екс-прем’єра. «Все залежить від того, чи захоче пані Тимошенко продовжувати лікування», – зазначив німецький лікар.

У той же час, він додав, що володіє достатнім терпінням для того, щоб дати Тимошенко прийняти рішення.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.