Новини економіки. 23 травня. Зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є ситуативним: до кінця травня він може зрівноважитися на позначці 8,04-8,05 грн/$ 1, вважають експерти.

Зниження курсу гривні не є стійким трендом

Так, за оцінкою голови правління Банку Кіпру Владислава Байраки, травні-червні не буде значних курсових коливань.

“Зниження курсу гривні зумовлене зайвою ліквідністю на ринку. Разом з тим, за оцінкою НБУ, додаткові надходження до України в результаті проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року можуть сягнути до 1 мільярда доларів. Ці надходження, безумовно, послужать чинником зміцнення курсу гривні”, – зазначив банкір.

Аналітик Укрсоцбанку Тантелі Раувухері вважає, що зниження курсу гривні може тривати не більше двох-трьох днів.

Ослаблення гривні пов’язане з виходом великого гравця на ринок або в спекулятивних цілях, або для забезпечення виконання зобов’язань великого клієнта за зовнішніми кредитами і зобов’язаннями… За підсумками травня курс може перебувати біля позначки 8,04-8,05 гривні за долар”, – пояснив експерт свій прогноз.

Директор казначейства Євробанку Сергій Соколовський також вважає, що зниження курсу гривні не є стійким трендом.

“Курсові коливання за останній тиждень не перевищували 0,5%, тому їх не можна назвати значними. При цьому НБУ не виходить на ринок, тобто курсоутворення складається виключно за допомогою ринкових механізмів, що в цілому входить в русло політики НБУ і рекомендацій МВФ щодо збільшення волатильності курсу.

Крім цього, незначне ослаблення курсу гривні до долара піде на користь експортерам, враховуючи зниження курсу євро і рубля по відношенню до долара за останній місяць. Ми думаємо, що зниження курсу гривні найближчим часом буде несуттєвим і до кінця травня не перевищить 1%”, – сказав він.

Курс гривні з початку поточного року до середини травня залишався відносно стабільним, однак 22 травня він знизився до 8,0665 гривні за долар з 8,0345 гривні за долар на початку поточного місяця.

У Нацбанку вважають прийнятною амплітуду коливань гривні в межах 2,5% по року.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.