Новини України. 18 травня. Більшість з тих, кого запрошували взяти участь у роботі Конституційної Асамблеї, погодилися, і відмова окремих політичних сил не впливає на її легітимність.

Про це під час прес-конференції розповів Президент України 1991-94 років, голова КАУ Леонід Кравчук.

Кравчук вважає, що Конституційна Асамблея легітимна і без опозиції

“Якщо навіть застосувати тут парламентській принцип, то в разі відсутності або навіть необрання 25 депутатів із 450, це не означатиме, що парламент нелегітимний. У даному разі, коли 5 осіб зі ста передбачених не подали свої пропозиції, а Указ передбачає відкритість і в подальшому можливість долучитися до роботи, я не бачу тут нелегітимності“, – зазначив він.

“Фракції “БЮТ-Батьківщина”, “Наша Україна – Народна самооборона”, “Фронт Змін”, “Свобода”, УДАР не використали своїх квот, але двері залишаються відкритими – у процесі роботи Конституційної Асамблеї вони можуть визначитися й подати свої кандидатури… Ніхто не забороняє опозиційним партіям брати участь в обговоренні, якщо навіть їхніх кандидатів не буде в Конституційній асамблеї“, – сказав Л.Кравчук.

Перше засідання Конституційної Асамблеї має відбутися протягом наступних 20 днів. На ньому буде присутній Президент України Віктор Янукович.

17 травня Президент України підписав Указ “Про Конституційну Асамблею”, яку очолить президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук.

До складу Асамблеї увійдуть провідні юристи країни, експерти з соціальних та економічних питань, народні депутати, зокрема Сергій Ківалов.

Водночас представники опозиції відмовилися долучитися до створення та роботи Конституційної Асамблеї.

Згідно з Указом, КАУ має розробити та подати Президентові України закон (законопроекти) про внесення змін до Конституції України.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.