Новини України. 7 травня. Президент Польщі Броніслав Коморовський закликає українську владу не ув’язнювати за політичні рішення.

Броніслав Коморовський
Коморовський хоче поговорити з Януковичем про відповідальність політиків

Броніслав Коморовський звернувся із закликом до української влади внести зміни до Кримінального кодексу, щоб політики не несли кримінальну відповідальність за рішення, прийняті при владі.

Як сказав польський президент, жертвою Кримінального кодексу стала колишня прем’єрка України Юлія Тимошенко.

“Потрібно внести зміни до Кримінального кодексу, щоб політики несли політичну відповідальність за свої рішення, але не отримували тюремні вироки”, – сказав Броніслав Коморовський на саміті лідерів Вишеградської групи.

У розмові з журналістами Броніслав Коморовський наголосив, що кожна з країн-членів Вишеградської групи повинна самостійно вирішити, чи брати участь у саміті країн Центральної і Східної Європи, який відбудеться наступного тижня у Ялті.

Вже відомо, що на саміт не поїде президент Чехії. Рішення про неучасть у саміті в Ялті прийняв теж новообраний президент Угорщини. На Ялтинський саміт планує поїхати президент Словаччини Іван Гашпарович. Польський очільник поїде до Ялти, щоб — як каже — звернутися із закликом до українських політиків.

Коморовський хоче зустрітися як з представниками влади, так і опозиції. Йдеться про зміну Кримінального кодексу, який передбачає санкції стосовно високопосадовців за політичні рішення, прийняті у часи, коли вони були при владі.

За матеріалами Польське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.