Новини спорту. 13 травня. Футбольному клубу “Динамо” (Київ) виповнюється 85 років.

ФК "Динамо" виповнилося 85 років

Про це повідомили в Інформаційному відділі ФК “Динамо”.

Різні дослідники історії футбольної команди київського “Динамо” вказують на дату заснування клубу – 13 травня 1927 року, коли відбулася реєстрація статуту Київського пролетарського спортивного товариства “Динамо” Міжвідомчою комісією у справах громадських організацій та спілок Київського округу. Саме ця дата згадується в різних засобах масової інформації, спортивно-інформаційних виданнях і книгах з історії футболу.

Реєстрація Київського ПСО “Динамо” 13 травня 1927 року, у рамках якого й заснувалася пізніше футбольна команда, підтверджена документами, які зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України (фонд №5, опис 3, справа 418, лист 25, а також у тому ж фонді й опису справа №472, лист 66). 1927 відображений і в офіційних документах і довідниках ФІФА та УЄФА.

Жодних інших документів про утворення футбольної команди “Динамо” (Київ) у рамках Київського ПСО “Динамо” не виявлено, тому датою народження футбольної команди “Динамо” (Київ) вважається 13 травня 1927 року.

За 85 років свого славного шляху найтитулованіший футбольний клуб України виграв 26 національних чемпіонатів (по 13 СРСР і України), 24 кубка (по 9 СРСР і України, 6 УРСР), 3 Кубка сезону СРСР, 5 Суперкубків України. У європейських клубних турнірах завоював два Кубка володарів Кубків і один суперкубок УЄФА. Є першою немосковською командою, яка виграла титул чемпіона СРСР, і першим представником Радянського Союзу, який завоював європейський трофей.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.