Новини науки. 23 травня. Китайські вчені ставлять рекорди телепортації.

Сучасний телепорт занадто малий, щоб туди помістився предмет

Спочатку їм вдалося послати елементарні частинки, фотони, на відстань 16 кілометрів в атмосфері. Тепер вони змогли телепортувати фотони на відстань 97 кілометрів через води озера.

Що дає це відкриття людству? І коли люди зможуть переміщуватися самі? Про це ведучі “Ранку Росії” запитали у завідувача лабораторією Фізико-технологічного інституту РАН Юрія Богданова.

За словами вченого, те, що вдалося зробити китайцям – це перенесення в просторі не самого об’єкта, а інформації про нього. А точніше, інформації, яка міститься в цьому об’єкті.

Квантова інформація – це такий же фізичний ресурс, як і речовина, і енергія. Інформація усередині квантового об’єкта – це як кров всередині живого організму, – розповів Юрій Богданов. – Якщо ми говоримо про квантові мікрооб’єкти, які знаходяться на межі фізичного світу, їх взаємодія з іншими навколишніми мікрооб’єктами радикально змінює їх стан”.

Експерт зазначив, що сучасний телепорт занадто малий, щоб туди помістився який-небудь предмет. Поки що його можна використовувати тільки для телепортації квантових станів мікрооб’єктів. Це потрібно, зокрема, при розробці нових суперкомп’ютерів, які працюють на основі квантових принципів.

Але чи можна говорити про те, що скоро люди навчаться телепортувати якісь більші об’єкти або навіть переміщуватимуться самі? І чи мінятиметься стан переносячи в просторі об’єкта?

“Справа в тому, що телепортуючи квантовий стан, який знаходиться всередині об’єкта, ми позбавляємо цей об’єкт певного квантового стану. Об’єкт, що знаходиться у вихідному пункті, з інформаційної точки зору перетворюється на відпрацьований шлак, а точно такий же квантовий стан виникає в іншій точці” , – роз’яснив Юрій Богданов.

Тобто, при телепортації руйнується об’єкт, що знаходиться на Землі, але точно такий же відтворюється, наприклад, на Місяці або на Марсі – з тієї речовини, яка є там. Виходить, якщо об’єкт не містить ніякої інформації, то і телепортувати нічого.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.