Новини світу. 14 травня. Пекін спростовує звинувачення в спробах отруїти лідера тибетських буддистів Далай-ламу, який є у вигнанні, і виступив з таким “зізнанням” на сторінках західних ЗМІ.

Китай відкидає звинувачення у намірах отруїти Далай-ламу

Про це заявив офіційний представник МЗС КНР Хун Лей.

Коментар офіційного Пекіна відбувся після того, як ряд західних ЗМІ опублікували зізнання Далай-лами про те, що влада КНР спеціально навчає жінок, які під виглядом переконаних буддисток і послідовниць готуються його отруїти. Лідер тибетських буддистів зізнався, що побоюється за своє життя.

“Далай-лама, одягаючись в релігійний одягу, веде на світовій арені антикитайську сепаратистську діяльність, поширюючи неправдиву інформацію і обманюючи громадськість”, – так прокоментував “одкровення” Далай-лами китайський дипломат.

Тибет був включений до складу Піднебесної в XIII столітті. Незабаром після утворення КНР в 1949 році Пекін і Лхаса підписали “Угоду про мирне звільнення Тибету”, відповідно до якого регіон увійшов до складу Китаю на правах автономного району.

Далай-лама XIV Тензін Г’яцо втік з Тибету в 1959 році після включення району до складу КНР. Разом зі своїми прихильниками він живе в індійському місті Дхармсала, де діє “уряд Тибету у вигнанні“. У березні минулого року Далай-лама оголосив про зняття з себе повноважень його лідера, проте це не охолодило полеміку між ним і Пекіном, де його вважають сепаратистом.

У 1989 році Далай-лама отримав Нобелівську премію миру. Він багато їздить по світу, тоді як китайська влада звинувачує його в прагненні добитися відділення Тибету від КНР.

У березні 2008 року в Тибеті відбулися масові безлади, в організації яких Пекін звинуватив Далай-ламу. Погроми почалися в столиці Тибету Лхасі після розгону владою демонстрації, присвяченої 49-й річниці повстання, що завершився вигнанням Далай-лами, тоді загинули щонайменше 19 осіб.

За інформацією “Глобал Таймс”, експерти в Китаї не виключають, що в нинішньому році, коли відбудеться 18-й з’їзд Компартії Китаю, в Тибеті може пройти нова хвиля заворушень, також організована “клікою Далай-лами”.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.