Новини здоров’я. 18 травня. Вчені ще раз довели: вживання кави може продовжити життя.

Кава зменшує ризик багатьох хвороб

Три чашки кави в день знижують ризик передчасної смерті – причому незалежно від того, п’єте ви напій з кофеїном, або без нього.

Літні люди, які випивають три чашки кави щоденно, на 10% менше ризикують померти – в порівнянні зі своїми однолітками, які не надто часто вживають цей популярний ароматний напій.

Зокрема, любов до кави була пов’язана зі зниженням смертності від захворювань серцево-судинної системи та органів дихання, інсульту, діабету, інфекцій, травм та нещасних випадків.

Вчені підкреслили, що у них немає пояснень цього феномену, а їхні дослідження не підтвердили наявність прямого причинно-наслідкового зв’язку.

«Наша робота ґрунтувалася на спостереженнях. Ми опитували людей про те, скільки кави вони п’ють, і спостерігали за ними.

Проте вживання кави – лише одна зі звичок, властивих людям. До того ж, каву можна пов’язати з цілим рядом інших особливостей поведінки, і ми не впевнені, як ці особливості впливають на виявлений нами зв’язок між кавою і зниженням ризику передчасної смерті», – заявили вони.

Приміром, кавомани схильні більше палити. А куріння, як відомо, основна причина розвитку багатьох небезпечних для життя хвороб.

У дослідженні, проведеному експертами з Національного інституту ракових захворювань (США), взяли участь люди у віці 50-71 року, які повідомляли про своє здоров’я і звички, включаючи вживання кави.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.