Новини культури. 3 травня. Знамениту картина “Крик” норвезького художника-експресіоніста Едварда Мунка продали на аукціоні “Сотбіс” в Нью-Йорку за 119 900 000 дол.

Картину "Крик" Мунка продали за 120 млн доларів

Це новий рекорд вартості для творів мистецтва, проданих з молотка. До сих пір найбільша сума була сплачена за картину Пабло Пікассо “Оголена на тлі бюста і зеленого листя” у 2010 році. Тоді її продали на торгах за 106 500 000 дол.

Експерти “Сотбіс” оцінювали роботу Мунка в 80 млн доларів, при цьому підкреслюючи, що ціна прогнозувалася інтуїтивно, так як передбачити заздалегідь, якою в кінцевому підсумку може виявитися вартість такого видатного твору, неможливо.

“Крик” Мунка є одним з найбільш знакових творів мистецтва періоду модернізму. На думку критиків, картина висловлює почуття екзистенційного страху і занепокоєння, що переслідує людини сучасної цивілізації. На полотні розміром 79 на 59 см зображена фігура людини, рот якої розкритий у відчайдушному крику. Схопившись за голову, вона стоїть на мосту на тлі заходу, а за спиною у неї – двоє байдужих до її страждання людей.

Едвард Мунк створив чотири версії картини “Крик”, дві з яких написані маслом, дві – пастеллю. Виставлена ​​на аукціон “Сотбіс” робота відноситься до останніх і є єдиним екземпляром, що зберігається в руках приватних колекціонерів. Картина відрізняється від трьох інших особливо яскравою палітрою кольорів. На рамі картини також є авторська напис, що пояснюють її сюжет: “Мої друзі пішли далі, я залишився позаду, тремтячи від занепокоєння, я відчував великий Крик Природи”.

До цих пір власником картини був норвезький мільйонер Петтер Олсен. Він успадкував картину від свого батька, багатого судновласника Томаса Олсена, який був другом і сусідом Мунка. Починаючи з 1920-х років Олсен-старший надавав заступництво художнику, набуваючи його картини. Після приходу до влади в Німеччині нацистів, які вважали творчість Мунка дегенеративним, Олсен організував вивезення 74 творів майстра з Німеччини і тим самим врятував їх від можливого знищення.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.