Новини України. 6 травня. Прокуратура не порушувала кримінальну справу проти співробітників офісу омбудсмена, проте в ході перевірки вже було встановлено, що Карпачова примушувала своїх колишніх підлеглих визнати синці на тілі Тимошенко побоями.

Зараз встановлюється об'єктивність фактів, викладених Карпачовою

Органи прокуратури не проводили і не проводять обшуки в офісі колишнього омбудсмена Ніни Карпачової. Про це повідомила керівник прес-служби Генпрокуратури Маргарита Велькова.

«Що стосується обшуків, то ніхто з органів прокуратури їх не здійснює, тому що відповідно до законодавства це можливо тільки за умови, якщо порушено кримінальну справу. В даному випадку такого немає, тому ніяких обшуків органами прокуратури на даний момент не проводиться», – підкреслила вона.

Як повідомлялося, колишній омбудсмен Ніна Карпачова повідомила «Радіо Свобода», що вранці в суботу, 5 травня, представники СБУ провели обшуки в її колишньому офісі. Проте в СБУ цю інформацію заперечують.

За словами Велькової, раніше в Генпрокуратуру надійшла заява Карпачової перевірити інформацію з приводу застосування сили до екс-прем’єра Юлії Тимошенко співробітниками Качанівській колонії.

«Відповідно до вимог законодавства органами прокуратури була розпочата перевірка, яка стосується цієї заяви Карпачової, а також опублікованої нею інформації в пресі», – сказала Велькова.

За її словами, в ході перевірки були отримані свідчення співробітників секретаріату колишнього омбудсмена, в яких вони стверджують, що під тиском Карпачової були змушені робити висновки на основі фотографій тілесних ушкоджень Тимошенко.

При цьому, за словами керівника прес-служби Генпрокуратури, вони знали, що це є порушенням норм законів про судово-медичної експертизи, і розуміли, що не мають на це право, тому що у них немає статусу судових медиків.

«Ця інформація зараз перевіряється. Також в рамках перевірки здійснюється комплекс інших заходів для того, щоб встановити об’єктивність викладених Карпачовою фактів», – підкреслила Велькова.

Вона пояснила, що на даний момент опитуються свідки, співробітники органів прокуратури знайомляться з іншими документами і матеріалами.

Нагадаємо, що наприкінці квітня Ніна Карпачова оприлюднила фотографії з колонії, де відбуває покарання Юлія Тимошенко. На фото зокрема зафіксовані синці на тілі колишнього прем’єра.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.