Новини України. 5 травня. Голова найбільшої польської опозиційної партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський заявив, що Союз європейських футбольних асоціацій за нинішньої ситуації в Україні навколо колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко повинен “щонайменше перенести фінал чемпіонату з Києва до Варшави”.

Ярослав Качинський
Ярослав Качинський закликає перенести фінал Євро-2012 до Варшави

Як заявив опозиціонер у своєму блозі, геополітична ситуація Польщі, зокрема, безпека держави, значною мірою залежать від подій в Україні, тому, вважає він, Варшава мусить рішуче протидіяти згортанню демократії в Україні, не зупиняючись перед політичним тиском і навіть перед бойкотом української частини футбольного чемпіонату.

“Інша реакція буде, на жаль, німою згодою на подальшу антидемократичну діяльність української влади”, – вважає Качинський.

За його словами, Україна копіює найгірші зразки зі Сходу, і виразне порушення прав людини в Україні, прикладом чого є ситуація ув’язненої Юлії Тимошенко, – це наслідок негативних політичних змін а також доказ дедалі більшого узалежнення України від Росії, твердить політик.

Як пише Качинський, “ситуація Юлії Тимошенко – це символ придушення демократичних дискусій в Україні та зміни геополітичного курсу цієї держави в бік Кремля“.

Намагання зламати дух Тимошенко та знущання над нею, на думку Качинського, – це спроба зламати дух продемократичної опозиції. Саме тому, переконаний голова польської партії, європейські політики, як і увесь ЄС, повинні реагувати “однозначно й рішуче”.

Ярослав Качинський останніми днями вже закликав офіційну Варшаву бойкотувати Євро-2012 в Україні через справу Юлії Тимошенко. Водночас прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск скритикував учора заклики бойкотувати українську частину чемпіонату Європи з футболу через становище навколо колишнього українського прем’єра.

За матеріалами Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.