Новини здоров’я. 25 травня. Вченим з Ізраїлю вдалося зробити диво: в лабораторних умовах вони виростили з клітин шкіри пацієнтів здоровий серцевий м’яз.

Вчені виростили з клітин шкіри здоровий м'яз

Вони сподіваються, що цей метод допоможе в майбутньому лікувати пацієнтів з серцевою недостатністю.

Новий метод отримання серцевої м’язової тканини із клітин шкіри пацієнтів дозволить уникнути багатьох проблем, пов’язаних з трансплантацією, таких як відторгнення чужорідних тканин імунною системою.

Тести на лабораторних тваринах обнадіяли вчених, проте дослідження із залученням людей займуть ще кілька років.

В ході експериментів дослідники брали стовбурові клітини шкіри двох пацієнтів з серцевою недостатністю і додавали до них «коктейль» з генів і інших хімічних речовин.

Отримані в результаті клітини не відрізнялись від клітин серцевого м’яза. Коли ці клітини трансплантували щурам, вони почали утворювати зв’язку зі здоровими тканинами серця тварин.

Останнім часом експерти все частіше вдаються до допомоги стовбурових клітин для лікування цілого ряду проблем з серцем і інших захворювань, таких як діабет, хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Стовбурові клітини мають особливу здатність перетворюватися в клітини інших тканин, і тому вчені працюють над методами, що дозволяють використовувати їх для відновлення пошкоджених органів.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.