Новини науки. 31 травня. Шістнадцятирічний індійський хлопець Шоурійя Рой вирішив задачу, над якою безуспішно бився в свій час сам Ісаак Ньютон.

Серед індійських дітей підростають генії

Підліток самостійно розібрався з однією з загадок в теорії динаміки часток, якою він зайнявся просто від нічого робити і заради інтересу.

За словами Роя, приступаючи до вирішення цієї задачі, він просто хотів перевірити свої сили. І треба визнати, перевірка йому вдалася. До нього до задачі крім Ньютона підступалися ще безліч вчених.

Досить сказати, що вирішити її намагалися протягом 350 років, причому останнім часом із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій. У маститих учених нічого не вийшло, а в індійського юнака вийшло.

Не боячись захвалити юного генія, співвітчизники готові поставити його досягнення на один щабель з такими відкриттями як винахід нуля, визначення числа Пі, формулювання теореми Піфагора та розробка геліоцентричної теорії.

Все вищеперелічене дала світу Індія та її вчені минулого. Про винахід шахів ми вже не говоримо.

Але Шоурійя Рой – геній з ХХI століття, і прикладне значення у знайденому ним рішенні наукової задачі стосуватиметься сучасного та актуального предмета. Вважають, що його використають для розрахунку максимально точної траєкторії балістичних ракет.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.