Новини економіки. 18 травня. Грузія зацікавлена ​​в реалізації проекту створення нового маршруту постачань енергоносіїв в Україну, альтернативного російському.

акваторій Поті, Грузія
Грузія запрошує будувати порт на Чорному морі

Про це заявив віце-прем’єр Грузії Георгій Барамідзе на форумі бізнесменів двох країн у Києві.

«Стратегічно важливе для України і для нас транспортування зрідженого газу з Азербайджану через територію Грузії», – сказав він.

Барамідзе підкреслив, що створення такого нового маршруту дозволить Україні «мати більше можливостей для економічного і політичного маневру».

Чиновник зазначив, що останнім часом Грузії вдалося стати експортером електроенергії, яку вона продає Туреччині, Вірменії, Азербайджану та Росії.

Барамідзе вважає, що Україна могла б стати транзитною країною, через яку грузинська енергія продавалася б на Захід, – в майбутньому Тбілісі планує збільшити обсяги виробництва електроенергії. «Ми використовуємо 18% наших гідроресурсів», – сказав чиновник.

За його словами, грузинська сторона пропонує Україні брати участь в будівництві нового порту на Чорному морі, який буде створений на північ від Поті.

«Ті порти, які перебувають на неокупованій частині нашої країни – вони вийшли на повну потужність. Тому новий порт потрібен всьому регіону, який використовує Грузію як транзит із Заходу на Схід… Ми твердо маємо намір побудувати порт і місто», – повідомив Барамідзе.

За матеріалами Новий Регіон 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.