Новини технологій. 28 травня. Соціальна мережа Facebook, що об’єднує більше 900 млн інтернет-користувачів по всьому світу, працює над створенням власного смартфона і може представити його вже в цьому році.

Facebook вже найняла на роботу кілька колишніх співробітників компанії Apple

Про це повідомляє сьогодні газета “New York Times”.

Посилаючись на інформовані джерела в самій компанії, видання зазначає, що Facebook вже найняла на роботу кілька колишніх співробітників компанії Apple, що брали участь в розробці програмного забезпечення та технологічної начинки для популярного смартфона iPhone, а також одного інженера, який працював над створенням планшетника iPad.

“Це вже третя спроба Facebook створити власний смартфон. Вперше компанія почала роботу в цьому напрямку в 2010 році, проте тоді проект не був реалізований. В наступному році Facebook у співпраці з тайванською компанією HTC спробувала зробити його під назвою “Баффі”, – відзначає газета. Зараз, як повідомляє “Нью-Йорк таймс”, керівництво соцмережі вирішило активізувати свою діяльність на цьому напрямку.

На думку “Нью-Йорк таймс”, бажання Facebook обзавестися власним смартфоном цілком зрозуміле: “Ставши публічною компанією, їй необхідно шукати нові джерела доходів. Крім того, зараз Facebook поступається конкурентам на найдинамічнішому високотехнологічному ринку мобільних пристроїв”.

Компанія тримає роботу над смартфоном в секреті, не підтверджуючи, але й не спростовуючи цю інформацію. У неї є всі можливості для того, щоб вийти на ринок мобільних пристроїв. Більш того, Facebook володіє готовою операційною системою, яка має функції передачі повідомлень, календаря, обміну відео.

Незабаром буде запущено магазин популярних додатків. Проте навіть якщо з розробкою власного апарату виникнуть труднощі, 16 млрд доларів, виручені в результаті виходу на біржу, допоможуть придбати будь-кого з великих виробників, наприклад, канадську RIM або HTC, які оцінюються в 6 млрд доларів і 11,8 млрд доларів, відповідно”, – вказує газета.

Якщо у Facebook все ж з’явиться свій телефон, він складе пряму конкуренцію не Apple, а, перш за все, компанії Google і її мобільній платформі Android, що використовується в більш дешевих смартфонах від різних виробників.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.