Новини економіки. 23 травня. Дедалі більше топ-менеджерів у всьому світі готові давати хабарі, щоби зберегти чи розширити свій бізнес, при цьому бажання продемонструвати економічне зростання переважає занепокоєння щодо етики чи навіть штрафів.

Україну внесли до списку найбільш корупційних країн

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому 23 травня та проведеному аудиторською компанією Ernst&Young.

Аналітики компанії твердять, що за даними їхнього дослідження, кількість топ-менеджерів, які готові давати хабарі, особливо, освоюючи нові ринки, зросла з 9% торік до 15%.

“Зростання та етичне ведення бізнесу в умовах сучасних ринків можуть видатися конкурентами”, – сказав Девід Стульб з Ernst&Young.

При цьому, за даними дослідження, серед трьох країн світу, які сприймаються як найбільш корумповані: Колумбія, Україна та Бразилія.

Втім, третина з опитаних у 43 країнах 1700 топ-менеджерів переконані, що корупція поширена в їхній країні.

З опитаних 400 фінансистів про згоду дати хабар, аби убезпечити бізнес, заявили 15%, ще 4% готові заплатити, щоби приховати фінансові показники.

“Ця група керівників не є великою в абсолютних показниках, але, якщо врахувати відповідальність, яка на них покладена, вони створюють значні ризики для своїх бізнесів та для рад директорів“, – каже Ernst&Young.

Більше половини керівників вважають, що радам директорів бракує детального розуміння того, в чому полягає їхній бізнес, а неспроможність застосувати покарання вихолощує настанови менеджменту.

За матеріалами BBC Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.