Новини здоров’я. 11 травня. Вперше експертна рада, що консультує Управління з продуктів і ліків США (FDA), схвалила ліки для профілактики ВІЛ-інфекції. Це рішення стало підсумком більш ніж 10-годинного засідання.

Річний курс лікування Truvada коштує близько 11 000 доларів США

Препарат, схвалений експертною радою, називається Truvada і випускається компанією Gilead Sciences.

Truvada використовується при лікуванні ВІЛ-інфекції з 2004 і зазвичай застосовується в поєднанні з іншими лікарськими засобами. Річний курс лікування Truvada коштує близько 11 000 доларів США.

Фахівці схвалили застосування препарату для людей, що знаходяться в групі ризику. У цю групу увійшли ті, у кого є ВІЛ-інфікований партнер, чоловіки, які мають множинні статеві зв’язки та інші люди, у яких є висока ймовірність зараження.

Рішення експертів засноване на дослідженні, яке проводилося протягом трьох років і показало ефективність препарату для профілактики ВІЛ-інфекції.

Так, у здорових бісексуальних і гомосексуальних чоловіків, які щодня приймали Truvada, ризик зараження ВІЛ-інфекцією знизився на 42 відсотка.

Серед гетеросексуальних пар, в яких один партнер інфікований, ризик зараження знизився на 75 відсотків.

Противники застосування Truvada в профілактичних цілях стверджують, що препарат може дати відчуття удаваної захищеності від ВІЛ-інфекції, тоді як приймаючі його люди можуть заразитися штамом, резистентним до ліків. Також лікарі та медсестри кажуть, що жоден пацієнт не приймає Truvada щодня, як того вимагає інструкція. Серед противників профілактичного застосування препарату є і ВІЛ-інфіковані.

Truvada випускається у формі таблеток і являє собою комбінацію двох інших антиретровірусних препаратів: Emtriva і Viread. Лікарський засіб діє як нуклеозидний інгібітор зворотної транскриптази.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.