Новини економіки. 29 травня. Зарплати співробітників McDonald’s по всьому світу сильно відрізняються не тільки в грошовому вираженні, але і в кількості Біг Маків, які можна придбати на цю суму.

Біг Мак часто використовується в наукових роботах з економіки

До такого висновку прийшов економіст Орлі Ашенфельтер з університету Прінстона, який проаналізував зарплатні відомості McDonald’s у всьому світі.

Вчений, як зазначає Bloomberg, аналізував зарплати в McDonald’s, щоб спробувати відповісти на питання: чи впливає місце розташування працівника на його добробут, тобто чи пов’язані бідність/багатство з якостями окремої людини, чи на них впливають зовнішні обставини (і якщо так, то наскільки?)

З’ясувалося, що співробітники McDonald’s по всьому світу отримують абсолютно різну зарплату. Так, в США за годину роботи в мережі ресторанів можна заробити 2,41 Біг Мака. В Індії аналогічний показник становить 0,35 Біг Мака, в Японії – перевищує позначку в 3 Біг Мака. У Росії за годину роботи в McDonald’s можна заробити 1,19 Біг Мака.

При цьому з часом показники можуть помітно змінюватися. Так, вчений з’ясував, що в Росії за 2000-2007 роки зарплати в McDonald’s виросли більш ніж на 350 відсотків. У той же час Біг Мак піднявся в ціні трохи більше ніж на 80 відсотків. Таким чином, зарплати в російському McDonald’s, якщо їх вимірювати в гамбургерах, істотно зросли.

Біг Мак часто використовується в наукових роботах з економіки, оскільки він готується з одних і тих же продуктів у різних місцях планети. Журнал The Economist, наприклад, регулярно публікує “Індекс Біг Мака”, порівнюючи вартість гамбургера в різних країнах світу в перерахунку на долари. Це дає можливість умовно оцінити, наскільки та чи інша валюта переоцінена або недооцінена по відношенню до інших.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.