Новини України. 30 травня. Громадські діячі та політики пропонують створити Всеукраїнський комітет з захисту української мови.

Олесь Доній
Олесь Доній став одним з ініціаторів створення комітету з захисту української мови

Сьогодні цю ініціативу розповідали Олесь Доній та Юрій Стець, письменник Василь Шкляр, співачка Ніна Матвієнко та генеральний директор телеканалу «ТВі» Микола Княжицький – усі вони вже готові брати участь у діяльності цієї організації.

«Це було ініційоване останнім законопроектом Ківалова-Колісниченка. Нас намагаються просто загнати в оце стійло, бо мовна карта була кинута спеціально, адже соціальна політика провалилася і влада вирішила зцементувати свій проросійський електорат за допомогою мовного питання», – зазначає народний депутати Олесь Доній.

Подальша робота комітету має пропагувати українську мову, і вже зроблений перший крок – зняті агітаційні ролики, що будуть транслювати по телебаченню, зазначають організатори.

Обурення ініціаторів комітету викликав законопроект «Про основи державної мовної політики», автори – депутати з Партії регіонів Сергій Ківалов та Вадим Колісниченко.

У пояснювальній записці зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).

У Партії регіонів заявляють, що законопроект статусу української мови не змінить.

За матеріалами Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.