Новини економіки. 25 травня. Гривня, до стабільності якої на рівні 8 до 1 по відношенню до долара ми встигли звикнути, в останній тиждень почала дешевшати: курс долара піднявся відразу на 4-5 копійок в готівковому продажу і на 2-3 – в покупці.

гривня
Гривня падає

Так, в середу бакс продавали в середньому по 8,08, а вчора вже по 8,09. Такий високий курс був в останній раз в січні 2010 року, повідомляє Сегодня.

Щоб збити ажіотаж, Нацбанк у середу вийшов на міжбанківський ринок, запропонувавши долари по 8,02 грн, і падіння вдалося пригальмувати.

Думки експертів з приводу того, чи буде гривня дешевшати і далі, розділилися, але в одному спеціалісти одностайні: для обвалу гривні немає економічних підстав, а зростання курсу на міжбанку викликане попитом.

Так аналітик МЦПД Олександр Жолудь звертає увагу на два моменти: Нацбанк тримає курс гривні стабільним, при тому, що тиждень тому Мінфін викупив на 2 млн облігацій держпозики, в які вклали в основному іноземні інвестори.

«З ними розрахувалися в гривні, а нерезиденти пішли на міжбанк за доларами, щоб вивезти доходи за рубіж, от і обвал курсу, адже сума суттєва, – говорить Жолудь. – Але як тільки Нацбанк почав продавати долари, курс стабілізувався. Коли попит спаде, долар знову подешевшає».

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що якщо гривня буде дешевшати такими ж темпами, то до кінця року курс впаде до 8,60, але це зниження буде плавним.

«Головне – не піддаватися паніці, не конвертувати гривневі вклади в доларові: навіть якщо курс впаде до 8,80, дохід від відсотків у гривні все одно буде вище».

У Нацбанку офіційно коливання курсу не коментують. Але джерело в НБУ стверджує: гривня залишиться стабільною, курс відпускати ніхто не стане.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.