Новини світу. 8 травня. Спадкоємці вченого, який брав участь в створенні напою Pepsi-Cola, подали в суд на компанію PepsiCo Inc., яка нібито заважає їм вільно публікувати факти про життя їхнього батька і розпоряджатися його документами.

Діти творця Pepsi вимагають право на розголос рецепту

Роберт і Джоан, син і дочка вченого Річарда Рітчі в позовній заяві, поданій у федеральний суд Манхеттена в Нью-Йорку, стверджують, що харчовий гігант забороняє їм реалізувати на вільному ринку права на життєпис свого батька, а також документи, які залишилися від нього, пов’язані з рецептурою напою.

У позові вказується, що розкриття даних документів повинне знаходиться під захистом Першої поправки до конституції США, яка забезпечує свободу слова і, таким чином, не може розглядатися як порушення промислової таємниці компанії.

На сайті PepsiCo Inc говориться, що класичний рецепт напою був створений на основі пептину і горіхів коли хіміком Калебом Бродхемом в кінці 1890-х років. Після Першої світової війни Бродхем збанкрутував і компанія перейшла до інших власників.

Позивачі стверджують, що новий комерційний успіх прийшов до Pepsi-Cola тільки після 1931 року, коли їх батько Річард Рітчі змінив рецептуру напою. Сам вчений помер в 1985 році, а папери із записами його роботи над напоєм були виявлені спадкоємцями тільки в 2008 році.

За словами дітей Рітчі, дізнавшись про цю знахідку, співробітник архіву PepsiCo відвідав їхній будинок і, ознайомившись з паперами, заявив, що вони “ніколи не повинні з’явитися у відкритому доступі”, оскільки стосуються виробничих секретів компанії.

Представники PepsiCo поки не дали ніяких коментарів щодо поданого проти них позову.

PepsiCo Inc. володіє марками Pepsi, 7up, Mirinda та Diet Pepsi. Також в продуктову лінійку компанії входять соки Tropicana, вода Aquafina, різні закуски – Lay’s, Cheetos, Doritos та інші.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.