Новини здоров’я. 21 травня. Статеве дозрівання у сучасних дівчаток починається в більш ранньому віці, ніж у їхніх мам і бабусь.

Потрібно слідкувати і за емоційним станом дівчинки

Згідно американської статистики, у 10-25% дівчаток в залежності від расової приналежності перші ознаки статевого дозрівання, такі як ріст грудей, починаються вже у віці семи років.

В цьому вчені частково звинувачують епідемію ожиріння і такі фактори навколишнього середовища, як присутність речовин, що впливають на ендокринну систему, в побутових товарах і їжі.

Крім цього, відкритий доступ до інформації «дорослого» змісту, а також стрес в школі і вдома, порушують нормальний розвиток гормональної системи дитини, підвищуючи ризик раннього статевого дозрівання.

Довгострокові наслідки раннього пубертату включають рясні місячні, рак грудей, депресії і підвищений ризик розвитку таких хвороб, як діабет і гіпертонія. Також, рано дозрілі дівчата можуть стати предметом сексуальної експлуатації з боку юнаків і чоловіків старшого віку.

Хоча ми не в силах контролювати чинники навколишнього середовища, що впливають на пубертат, батьки можуть докласти зусилля, щоб відстрочити статеве дозрівання своїх дочок або допомогти їм впоратися з його наслідками. Сприятлива атмосфера вдома, любов близьких, емоційна підтримка, правильне харчування, захист від стресу і фізична активність – лише деякі методи, здатні зробити розвиток дівчаток більш гармонійним.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.