Новини світу. 24 травня. Північноатлантичний альянс продовжує дотримуватися політики “відкритих дверей”, але поки не знає, які країни зможуть приєднатися до нього в майбутньому.

Стати членом НАТО може будь-яка країна

Про це заявив в середу заступник помічника президента США з національної безпеки Бен Родс.

Він нагадав, що на саміті НАТО в Чикаго 20-21 травня були присутні лідери чотирьох країн, які домагаються членства в цій організації і вважаються більш перспективними для цього, ніж деякі інші держави, які також проявляють зацікавленість у вступі.

Тим не менш, вони не отримали запрошення вступити в НАТО, і поки невідомо, чи отримають його в майбутньому.

Мова йде про Боснію і Герцеговину, Македонію, Чорногорію та Грузію, які з різних причин поки не відповідають критеріям членства.

Зокрема, проти прийому Македонії заперечує Греція, якій не подобається, що назва балканської країни збігається з назвою грецької історичної області, а у Грузії зберігаються конфлікти з проголосили незалежність Абхазією і Південною Осетією.

Держсекретар США Хілларі Клінтон обговорювала в Чикаго з представниками цих держав підготовку до вступу в альянс, повідомив Родс.

“Зараз ці чотири країни, – уточнив він, – активніше за інші залучені в процес приєднання, але ми не можемо точно сказати, яка з них першою буде відповідати критеріям, необхідним для вступу в НАТО”.

Заступник помічника президента США нагадав, що Північноатлантичний альянс “вітає потенційне розширення” і проводить “політику відкритих дверей”. “Але абсолютно ясно, що для досягнення цієї мети потрібно відповідність певним критеріям”, – додав Родс.

“Тому ми не можемо точно сказати, чи буде якась конкретна країна відповідати цим критеріям чи ні. Ми повинні почекати і подивитися”, – заявив представник Білого дому.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.