Новини здоров’я. 21 травня. Сьогодні кожна третя людина в світі страждає від підвищеного артеріального тиску, який є фактором ризику смерті від інсульту і хвороб серця.

На що хворіє переважна більшість людей

Згідно з новими даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третина дорослого населення планети страждає від гіпертонії, а кожен десятий також хворий на діабет, з яким важко боротися, і який негативно впливає на здоров’я нирок, серця і органів зору.

В деяких країнах, наприклад, в тихоокеанському регіоні, діабет діагностують у третини дорослого населення.

В економічно розвинених країнах люди частіше страждають від хронічних захворювань, таких як діабет, хвороби серця і судин, рак тощо. Їх пов’язують з неправильним харчуванням, шкідливими звичками та малорухливим способом життя. Тим не менш, за словами експертів з ВООЗ, близько 80% смертей від подібних захворювань відбуваються в малорозвинених країнах.

Ожиріння – ще одна світова проблема. За статистикою, з 1980 року кількість повних людей збільшилася вдвічі в усіх регіонах планети. На даний момент 12% населення Землі страждає від ожиріння. «Найтовстішою» країною визнана Америка, де 26% дорослого населення важить набагато вище норми. Менш за все від ожиріння страждають жителі країн Східної Азії, де надмірною вагою страждає лише 3% населення.

Звіт ВООЗ включає аналіз даних про здоров’я громадян із 194 країн світу.

За матеріалами ЗдравоЕ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.