Новини здоров’я. 23 травня. Чи можна вагітним жінкам сидіти на дієті, не побоюючись за здоров’я свого майбутнього малюка?

Вагітна жінка
Вагітним жінкам не варто їсти більше, ніж вони їли до зачаття

Можна, вважають британські експерти – вони впевнені, що майбутнім мамам не слід харчуватися «за двох», набираючи при цьому зайву вагу.

Проаналізувавши дані 44 наукових праць за участю 7000 жінок, вчені з Великобританії встановили, що вагітним жінкам не варто їсти більше, ніж вони їли до зачаття, а декому з них не завадить сісти на дієту. При цьому, найбільш сприятливим є позбавлення від зайвої ваги до зачаття дитини.

Приблизно 20-40% мешканок Європи і США набирають під час вагітності більше ваги, ніж рекомендується. Надмірну повноту матері пов’язують з такими ускладненнями вагітності, як передеклампсія, діабет, гіпертонія і передчасні пологи.

У своєму огляді експерти розглядали, як особливості харчування, фізична активність і їх комбінація впливають на перебіг пологів і здоров’я новонародженого. Як виявилося, жінки, які стежать за кількістю споживаних калорій і дотримуються здорової дієти, рідше страждають від ускладнень вагітності, а їхні діти народжуються з нормальною вагою.

«Контроль ваги – завдання не з легких, але ми побачили, що консультування жінок щодо правильного харчування допомагає стримати набір зайвих кілограмів під час вагітності. Крім цього, добре збалансована дієта має потенціал зниження ризику цілого ряду ускладнень», – уклали експерти.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.