Новини економіки. 16 травня. Промислова розробка сланцевого газу в Україні на Олеській та Юзівській площах може розпочатись вже у 2017 році.

Буріння для пошуку сланцевого газу в Україні почнеться у 2013 році, - міністр

Про це під час прес-конференції сказав міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

За словами міністра, початок буріння на Юзівській площі має відбутись у наступному році, а допромислова розробка до 2015 року. На Олеській площі початок буріння планується 2014 року, а ДПР у 2016 році.

У той же час, міністр зауважив, що промислова розробка сланцевого газу на цих площах може розпочатися вже у 2017 році.

Міністр відзначив, що більш інтенсивною є програма з видобутку на Юзівській площі.

“Я вважаю, що по Юзівській площі буде видобуто щонайменше близько трильйона газу за весь проект. Я в цьому впевнений, як фахівець”, – додав він.

Нагадаємо, переможцями конкурсу з видобутку сланцевого газу на Одеській та Юзівській площах стали компанії “Шел” та “Шеврон”.

Раніше міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький повідомив, що комісія визначила переможців у конкурсі на укладання угоди з розподілу продукції по Олеській газовій площі у Львівській області та Юзівській газовій площі в Донецькій області.

“Комісія не відхилила жодної заявки. Усі заявки були прийняті до розгляду. Більш того, скажу, що комісія завершила роботу з конкурсу, і вже визначені переможці”, – сказав він.

За оцінками геологів піковий видобуток на Юзівському родовищі може скласти 10 млрд куб. газу на рік, на Олеській – 2,5-3 млрд куб. газу на рік. Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.