Новини здоров’я. 7 травня. Дослідники Лондонського університету встановили, що зниження активності протеїну, завдяки якому контролюється функціональність артерій, ймовірно, є ключовим моментом підвищення кров’яного тиску.

Британські вчені знайшли причину підвищення тиску крові

Британські вчені нарешті відкрили біологічні процеси, які призводять до підвищення тиску в організмі людини. Це відкриття може незабаром визначити абсолютно нові медикаменти проти цього небезпечного захворювання.

Як правило, підвищений тиск крові дуже поширений серед дорослих. Ці люди автоматично потрапляють в зону підвищеного ризику цілого ряду хвороб, насамперед інфаркту, серцевої недостатності, ниркових захворювань та інсульту.

У медичному світі відомо, що на тиск крові впливають мінімум три біологічні чинники – наскільки швидко б’ється серце, як широко і гнучко розкриваються і ведуть себе артерії і, нарешті, скільки крові проходить через судини. Підвищення тиску обумовлюється біологічним порушенням балансу цих трьох чинників.

До цих пір вченим не було відомо, що саме викликає в організмі людини цей дисбаланс.

Завдяки дослідам з’ясувалося, що брак активності протеїну призводить до звуження артерій і кровоносних судин, що викликає майже автоматичне підвищення тиску крові.

Відкриття біологічного механізму виникнення цієї патології допоможе знайти нові ліки, які збережуть життя мільйонам людей, оскільки нормальний тиск крові – це чи не основна запорука здоров’я нашого серця.

За матеріалами Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.