Новини світу. 24 травня. Норвезький ультраправий терорист Андерс Брейвік 24 травня заявив, що не оскаржуватиме обвинувальний вирок, якщо його визнають осудним.

Немає жодної причини, з якої я б став подавати апеляцію - Брейвік

“Немає жодної причини, з якої я б став подавати апеляцію, якщо мене оголосять кримінально відповідальним за вчинене”, – сказав Брейвік.

Раніше він давав зрозуміти, що волів би понести покарання, як людина, що зробила свої злочини в здоровому розумі, а не вирушити на примусове лікування в психіатричну лікарню.

Зараз суд у його справі має у розпорядженні результати двох протилежних за змістом психіатричних експертиз. Згідно з першою, він страждає на параноїдальну шизофренію, у другій його названо в цілому здоровим.

У тому випадку якщо суд вирішить, що Брейвік здоровий, його відправлять до в’язниці на термін до 21 року (більш тривалий покарання місцеве законодавство не передбачає). Якщо ж терориста буде оголошено неосудним, то його, швидше за все, відправлять на довічне лікування в психіатричну лікарню.

22 липня Брейвік підірвав бомбу в центрі Осло, після чого вирушив у літній молодіжний табір, де став вбивати всіх підряд з автомата. Загальне число жертв його злочинів досягло 77 осіб.

Пояснюючи свої дії, він сказав, що хотів “розтрусити” норвезьке суспільство, паралізоване перед загрозою ісламізації.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.