Новини політики. 29 травня. Надаючи регіональним мовам офіційний статус, Україна доводить свою відданість європейським традиціям полілінгвістики.

Люди, які критикують проект закону про мови, його просто не читали, - Бондаренко

Про це в ефірі ICTV заявила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко.

«Переважна більшість країн Європи в мовній політиці сповідують полілінгвістичний принцип, – зазначила парламентарій. – Навіть в Португалії, яка складається на 99% з моноетноса, існує ще одна регіональна мова».

За її словами, вирішення мовної проблеми в Україні для Партії регіонів – питання честі, а заяви опонентів влади про нібито зроблені спроби ослаблення позицій української мови – відверта брехня, повідомили у прес-службі Партії регіонів.

«Очевидно, люди, які сьогодні критикують проект закону про основи державної мовної політики, його просто не читали. Адже в документі чітко записано – мовою оборони, освіти і законодавчої діяльності є українська мова», – підкреслила Олена Бондаренко.

Відповідаючи на питання про те, чому законопроект про мови розглядається в парламенті незадовго до виборів, вона зазначила, що зазначений документ був зареєстрований у Верховній Раді близько року тому.

«Якщо ви дивилися на дату, коли вносився проект закону, то це було задовго до першого розгляду. А передісторія питання така: спочатку з’явився законопроект, внесений Євгеном Кушнарьовим. Він отримав досить зауважень від Венеціанської комісії. Після цього його удосконалив Олександр Єфремов, а ще пізніше документ доопрацювали народні депутати Ківалов і Колесниченко», – резюмувала політик.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.