Новини економіки. 18 травня. Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг запропонувала прем’єр-міністру Миколі Азарову заходи щодо запобігання діяльності фінансових пірамід.

В Україні шукають способи боротьби з МММ

Про це йдеться в листі голови відомства Андрія Стасевського, який особливу увагу приділив піраміді МММ-2011 Сергія Мавроді.

Зокрема, пропонується доручити Міністерству юстиції внести зміну в законодавство в частині встановлення кримінальної відповідальності за створення, використання або сприяння розвитку пірамідальних схем.

У листі наголошується, що Нацфінпослуг не має повноважень щодо здійснення нагляду за діяльністю МММ-2011, оскільки вона не є фінансовою установою, однак, на думку комісії, в діяльності організаторів піраміди містяться ознаки злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу (шахрайство). А це вже належить до підслідності органів внутрішніх справ.

У зв’язку з цим Нацфінпослуг пропонує доручити МВС провести відповідні слідчі дії відносно організаторів піраміди.

При цьому в листі також зазначається, що МММ-2011 активно рекламується в Україні, однак відповідно до закону “Про рекламу” реклама послуг, пов’язаних із залученням коштів населення, або осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності спеціального дозволу, ліцензії, що підтверджує право на таку діяльність. Така реклама повинна містити номер дозволу, ліцензії, дату їх видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл або ліцензію. МММ-2011 ліцензій не має.

“Діяльність пірамідальних схем відбувається шляхом залучення коштів населення, але, як зазначалося раніше, така діяльність є незаконною і не може ліцензуватися або передбачати отримання спеціального дозволу. Тому, відповідно до вимог статті 24 закону України “Про рекламу”, реклама пірамідальних схем не може здійснюватися” – кажуть в Нацфінпослуг.

У зв’язку з цим у комісії пропонують доручити посилити контроль за дотриманням законодавства про рекламу з метою припинення реклами фінансових пірамід в Україні, і запустити рекламу, спрямовану на підвищення фінансової грамотності населення.

Крім цього, пропонується доручити Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, опрацювати питання про внесення змін до закону “Про телекомунікації” щодо обмеження доступу абонентів до ресурсів, через які здійснюється поширення інформації про діяльність фінансових пірамід.

Нагадаємо, раніше Азаров доручив вжити заходів проти діяльності в Україні фінансових пірамід та інших сумнівних фінансових схем, які можуть привести до присвоєння коштів громадян.

За матеріалами Левый Берег

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.