Новини технологій. 7 травня. Компанія Apple звернулася до Всесвітньої організації інтелектуальної власності з вимогою передати їй права на домен iPhone5.com.

Apple не жаліє грошей на домени

За адресою iPhone5.com розташований невеликий форум про апарати iPhone. На ньому зареєстровано трохи більше трьохсот учасників.

За даними WhoIs, домен iPhone5.com був створений в лютому 2008 року, тобто за чотири місяці до анонса iPhone 3G.

Учасники iPhone5.com розмістили на форумі декілька постів з обговоренням претензій Apple. Користувач Morphius закликав форумівців боротися за домен, зазначивши, що “у нас є всі права бути шанувальниками iPhone і обговорювати його”.

На сайті було відкрито онлайн-голосування про долю домену. Станом на момент публікації замітки в ньому взяли участь 11 користувачів. Шість із них висловилися за передачу iPhone5.com в розпорядження Apple.

Компанія Тіма Кука має досвід успішної боротьби за домени зі згадкою своїх продуктів. У листопаді 2011 року їй вдалося отримати контроль над сімома доменами, включаючи iphone4s.com, які раніше використовувалися для залучення користувачів на порносайти.

У ряді випадків Apple укладає з власником домену договір про продаж. Так було, наприклад, з iCloud.com, що належав шведській компанії Xcerion. З чуток, домен обійшовся Apple в 4,5 мільйона доларів.

Назву iPhone 5, імовірно, носитиме новий смартфон Apple, який прийде на зміну представленому в жовтні 2011 року iPhone 4S. Проте компанія може й відмовитися від традиційної системи найменувань, як це було у випадку з iPad: наступний після iPad 2 планшет носить назву не iPad 3, а просто iPad.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.