Новини технологій. 3 травня. Згідно з останніми даними, Apple шукає можливість створити власну мобільну мережу в США, і стати конкурентом AT&T і Verizon на бездротовому небосхилі.

Apple хоче стати мобільним оператором
Apple хоче стати мобільним оператором

Таке припущення, зі значною впевненістю, висловив Уайті Блюштейн, фахівець зі стратегічного планування та розвитку мобільних сервісів.

За його словами Apple вже в найближчому майбутньому створить власний зв’язок, який буде підтримувати виключно свої девайси: iPad і iPhone.

 

 

Apple має розподільні канали, цифрове портфоліо контенту і величезну клієнтську базу для розширення сервісу. Також у розпорядженні Apple понад 250 мільйонів кредитних карт користувачів iTunes. Ось вони і можуть бути використані безпосередньо для оплати бездротових послуг.

– Уайті Блюштейн

Звичайно, крім клієнтської бази і прив’язаних кредиток, Apple необхідно буде мати власний канал зв’язку, а це складніше. Хоча, хорошим виходом для них могла б стати покупка існуючого мобільного оператора. Але, за словами Блюштейна, складність такого придбання буде в десятки разів вища за ту, з якою зіткнувся Google, купуючи Motorola.

“Як тільки Apple вступить у боротьбу за мобільні мережі, до неї тут же приєднаються її конкуренти. Але з цієї битви вона вийде переможцем. І тут зовсім не важливі розміри капіталізації. Тут грають роль інші фактори. Приміром Google не вистачає готової реальної роздрібної мережі, яка могла б послужити точкою обслуговування найближчих абонентів. У неї також ще слабо розвинена екосистема обслуговування і розвитку онлайн-магазина. І не кажіть мені про Android Market, це поки що недосконалий продукт”, – сказав Уайті Блюштейн.

До того ж, за словами фахівця, у Apple поки що немає жодного власного патенту бездротового зв’язку, хоча заявки на них були подані ще в 2006 році. Знаючи, як Патентне бюро США вміє затягувати процес затвердження та видачі патентів, будівництво власних мереж Apple поки не загрожує. Але ось варіант з покупкою вже існуючого мобільного оператора цілком доречний. Однак, тут в боротьбу за право панувати можуть вступити і вже існуючі гіганти – AT&T і Verizon.

Джерело BGR

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.