Новини здоров’я. 5 травня. Американці створили пластир, який сам розкладається на шкірі.

Американці створили пластир, який не треба відклеювати зі шкіри

Група вчених та студентів з університету штату Пенсільванія, що займаються вивченням властивостей харчових продуктів, розробила спосіб виготовлення пластирів та іншого перев’язувального матеріалу з нановолокон крохмалю.

На відміну від звичайних, такі пластирі не вимагають відклеювання, вони розкладаються прямо на шкірі і перетворюються глюкозу, яка поглинається організмом.

В рамках вивчення властивостей такого природного полімеру, як крохмаль, автори роботи спробували отримати з нього нановолокна, проте спочатку це не вдавалося, оскільки крохмаль повністю не розчиняється у воді, утворюючи густу пасту.

Тоді для вирішення цієї проблеми, дослідники додали в пасту якийсь розчинник, який відкрив крохмаль у воді, але не зруйнував його молекулярну структуру.

Потім методом електроспінінга, що є процесом вилучення ультратонких волокон з рідкого середовища під дією електричного поля, з крохмального розчину були отримані нановолокна.

Такі волокна і були сплетені в матеріал, що нагадує на дотик папір, який, на думку авторів роботи, може знайти широке застосування, в першу чергу, в медицині у вигляді розчинних пластирів та пов’язок.

На свій винахід автори вже отримали попередній патент.

За матеріалами Известия

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.