Новини України. 3 травня. Провідний сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн закликав міжнародне співтовариство продовжувати тиснути на владу України та Білорусі через переслідування опозиції.

Американський сенатор закликає продовжувати тиск на владу України

Описавши останні фотографії з Юлією Тимошенко як “хвилюючі та тривожні”, Маккейн зазначив, що Київ не може сподіватися на зближення із Заходом, доки він не припинить “вибіркове переслідування політичних опонентів та не помилує без всяких умов лідерів опозиції“.

“Теперішній уряд намагається рухати країну ближче до Європи, в той же час тиснучи на політичну опозицію та руйнуючи її”, – зазначив він під час візиту до Литви.

“В кінцевому підсумку, він, однак, повинен вибрати між цими двома суперечливими шляхами”, – додав Маккейн під час виступу у Вільнюському університеті.

Сенатор також заявив, що застосування “більшого, ніж будь-коли” тиску принесло свої плоди в інших колишніх радянських республіках, зокрема, в Білорусі, де минулого місяця звільнили опозиційних лідерів.

Маккейн проте попередив, що “зараз не час зменшувати тиск на президента Аляксандра Лукашенка“.

“Сполучені Штати та Євросоюз повинні продовжувати зміцнювати наш спільний фронт у наступі на Лукашенка з метою звільнення політв’язнів та проведення вільних та справедливих виборів”, – сказав він.

За матеріалами Український тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.