Новини світу. 8 травня. До п’яти років позбавлення волі умовно засуджена мешканка штату Каліфорнія, викрита у продажу “наборів для самогубців”.

Хайдорн продавала свої набори за ціною від 40 до 60 доларів

Примітно, що відповідне покарання вона отримала не за здійснення такої аморальної діяльності, а за порушення податкового законодавства.

Справа в тому, що в США випадки подібного сприяння тим, хто вирішив розлучитися з життям, юридичною практикою не регулюються.

За даними прокуратури, 92-річна Шарлотта Хайдорн, в минулому шкільний учитель, продала “клієнтам” із США та інших країн не менш 1 тисячі 300 “комплектів” для бажаючих покінчити з собою.

У набір входили трубка, спеціальний пластиковий пакет і інструкція для “користувачів”, які хочуть звести рахунки з життям, надихавшись гелієм. Необхідний для даної “операції” інертний газ до переліку товарів, що поставляються, не входив.

Хайдорн зізналася, що сама “збирала” ці комплекти у себе вдома і продавала їх за ціною від 40 до 60 доларів, найчастіше отримуючи замовлення по телефону або електронною поштою.

За її словами, вона хотіла дати смертельно хворим людям шанс закінчити своє життя в оточенні родини і друзів.

В ході слідства федеральні прокурори та адвокати Хайдорн прийшли до угоди, за якою вона визнає себе винною в тому, що з 2007 року не подавала податкові декларації, хоча за цей період і заробила понад 150 тисяч доларів, у тому числі від продажу “комплектів” для самогубців.

Прокуратура, в свою чергу, не буде висувати проти неї звинувачення в причетності до шести здійсненим за допомогою її наборів самогубств.

Крім умовного терміну суд заборонив “підприємниці” займатися бізнесом, пов’язаним з наданням “допомоги” потенційним самогубцям.

Хайдорн також повинна врегулювати зі Службою внутрішніх доходів США питання про свою податкову заборгованість та виробити графік її погашення.

За матеріалами newsru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.