Новини медицини. 20 квітня. Перехід на літній і зимовий час впливає на самопочуття людей, але не настільки сильно, як про це говорять.

Зміна часу не дуже впливає на організм

Все залежить від здоров’я та імунної системи кожного.

Безумовно, переведення годинників вперед або назад – це стрес для організму людини, вплив від цього є, але він некритичний. Кожен переносить переведення часу по-різному в залежності від організму: у когось може боліти голова, у когось знижується працездатність, з’являється перевтома. Але, приблизно за тиждень організм приходить в норму.

Психологи кажуть, що зміни відчуваються тільки в перші дні після зміни годин, оскільки людина – це істота біологічна, що звикло до біологічних ритмів, зміні світлого і темного часу доби. Перш за все, зміна біологічного годинника впливає на нервову й ендокринну системи. Оскільки перехід на інший час – це стрес, а стрес активізує нервову систему, підвищуючи частоту пульсу, тиск і т.д. Але, як правило, двох тижнів людям вистачає, щоб привести свій організм в норму.

Питання про те, щоб переводити час чи ні, ставилося вже неодноразово, однак, єдиної думки так і не було, особливо стосовно впливу на здоров’я. Глобальних досліджень не проводилося з цього приводу, тому що вважається, що вплив може і є, але настільки незначний, що не варто витрачати на це час і гроші.

Психологи також не можуть дати якихось загальних порад з приводу зміни часу, тому що кожен організм унікальний і, відповідно, реагує на зміну по-різному. Можливо, як вихід із ситуації поганої працездатності, роботодавці можуть змістити час початку і закінчення робочого дня, особливо в перші дні після зміни, щоб дати організму пристосуватися до нового режиму дня. Також можна запропонувати співробітникам індивідуальний графік роботи. Але, все це потребує певних організаційних зусиль.

Психологи також рекомендують людям, які дуже важко переносять зміну часу, більше відпочивати або звернутися за консультацією в медичний центр. Так, наприклад, можна пройти процедуру одітингу, щоб оновити свій організм психологічно і налаштувати себе на нові звершення. Цей метод, до речі, дуже ефективно застосовується не тільки в період зміни біологічного годинника, а й в будь-який інший час, коли вас мучать психологічні питання або невпевненість у собі.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.