Новини світу. 4 квітня. Знаменитому жовтому таксі, яке стало таким самим символом Нью-Йорка, як Емпайер Стейт Білдінг або Статуя свободи, в середу виповнюється 100 років.

Таксі відзначає ювілей

Саме в цей день в 1912 році компанія з Чикаго зареєструвала своєї бренд в мегаполісі, який тепер неможливо уявити без жовтого потоку таксі.

До 800 тисяч пасажирів сідають щодня в кеби канарійкового кольору, які за століття буквально заполонили Манхеттен.

Для пасажирів це досить доступний вид транспорту, для власників – розкіш.
Вартість ліцензії на керування таксі в Нью-Йорку на аукціоні вже підходить до мільйона доларів. Хоча ще сім років тому ліцензії продавалися в межах 190 тисяч доларів. А вперше ліцензії на жовте таксі були виставлені на аукціон у Нью-Йорку в 1937 році, тоді ціна “досягла” 10 доларів.

Політика міської влади на обмеження чисельності жовтих нью-йоркських таксі через пробки на дорогах призвела до ажіотажного попиту. Крім того, ліцензія на керування таксі стала таким самим інструментом фінансових вкладень, як цінні папери, і нові власники нерідко навіть не обтяжують себе проблемою випустити автомобіль на вулиці мегаполісу, розраховуючи просто вигідно продати своє право через кілька років.

Якщо промисловий індекс Dow Jones industrial average за останні 30 років зріс на 1,1 тисячі відсотків, то вартість медальйона жовтого таксі підскочила на 1,9 тисячі відсотків, обігнавши також ціни на золото і нафту.

За даними уряду Нью-Йорка, в місті працюють близько 13 тисяч таксі, причому, всі вони “прописані” на Манхеттені. Власники ліцензій наймають по три-п’ять осіб на одну чотириколісний “канарку”, щоб пошук пасажирів і заробітків проходив цілодобово.
П’ять років тому ці автомобілі комп’ютеризували, встановивши автомати для оплати кредитними картами замість готівкових доларів, облаштувавши салон також електронної “книгу скарг”. Таксисти тоді пострайкувати, проте не змогли відстояти розрахунки в “живому доларі”.

Напередодні 100-річного ювілею мер мегаполісу Майкл Блумберг пообіцяв оновити автопарк ділової столиці до 2018 року на автомобілі Nissan NV200. Вони будуть комфортніше, більш естетичними і забезпечені антимікробної оббивкою.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.