Новини здоров’я. 25 квітня. Лікарі зі США цілий місяць штучно підтримували життя в організмі померлої від аневризми мозку вагітної жінки, щоб забезпечити народження двох її малюків, що з’явилися на світ майже на три місяці раніше терміну.

Крістіна Болден померла в березні від важкого захворювання мозку

Співробітники мічиганського госпіталю визнали, що зіткнулися з таким важким випадком вперше.

Ніколас і Олександр Болден, що важили менше кілограма в момент появи на світ 5 квітня, з самого народження знаходяться в спеціальному інкубаторі. Діти знаходяться під пильним наглядом лікарів із клініки Хелен Девос в місті Гренд Репідс, штат Мічиган.

Мати хлопчиків 26-річна Крістіна Болден померла в березні від важкого захворювання мозку. Тим не менш, лікарі вирішили піти на ризикований крок і провести пологи. За допомогою апарату для штучної вентиляції легенів медикам вдалося підтримувати життя в тілі жінки, чий мозок уже був мертвий. Коли настав час, акушери провели всі необхідні в таких випадках процедури.

Таким чином, діти Крістіни Болден з’явилися на світ на 25 тижні вагітності. Лікарі не впевнені, чи вдасться передчасно народженим хлопчикам розвиватися настільки ж успішно, як і їх “нормальним” одноліткам. Медики побоюються, що в майбутньому у Ніколаса і Олександра може розвинутися ряд небезпечних захворювань. Велика ймовірність, що вони будуть сильно відставати в розвитку від дітей, народжених в строк.

Співробітники клініки Хелен Девос кажуть, що роблять все можливе для порятунку життя малюків, проте не можуть поручитися, що їх доля складеться благополучно.

Ніколас і Олександр Болден були народжені на прохання родичів їх покійної матері. Згідно зі статистикою, близько 70% дітей, що з’явилися на світ на 25-му тижні вагітності, виживають, проте ризик розвитку у них хронічних захворювань дуже високий.

Випадок Ніколаса і Олександра Болденів є одним з рідкісних у світовій медицині. Згідно з даними німецьких вчених, опублікованими в 2010 році, з 1982 року в усьому світі було зроблено лише 30 подібних операцій.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.