Новини України. 11 квітня. Близькі родичі або фахівці у сфері права, які на даний момент не є адвокатами, зможуть бути захисниками в судовому процесі.

sud
Родичі можуть бути захисниками в судовому процесі

Про це заявив депутат Володимир Пилипенко, коментуючи звинувачення опозиції.

“Всі громадські захисники, всі родичі, які зараз здійснюють захист у кримінальних процесах в тому числі і ті люди, про яких ви говорите (Євгенія Тимошенко і Сергій Власенко), будуть мати можливість продовжувати захист”, – заявив він.

“Навіть після прийняття цього кодексу, а він набуде чинності через півроку, усі нові родичі та громадські захисники у цій справі зможуть здійснювати захист хоч десять років”, – додав депутат.

Водночас Пилипенко зазначив, що через рік після вступу кодексу в силу буде сформовано реєстр адвокатів.

“Це робиться на вимогу європейських експертів. Вона базується на тому, що і сторона обвинувачення і сторона захисту мають мати рівні права і обов’язки. Зараз проти прокурора за неправомірне виконання кодексу можна застосувати санкції, а проти адвоката – ні”, – зазначив депутат.

“Після створення цього органу тільки адвокати зможуть здійснювати захист, але зараз всі захисники зможуть захищати права своїх родичів і близьких осіб”, – пояснив Пилипенко.

Пилипенко входить до групи Андрія Портнова , який і займався підготовкою кодексу.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.