Новини світу. 13 квітня. Голова Європарламенту Мартін Шульц закликав у п’ятницю владу КНДР відмовитися від ракетної програми.

Європа просить Північну Корею не лякати світ ракетами

Він рішуче засудив запуск північнокорейської ракети-носія і назвав це “провокаційним актом”.

Північна Корея повинна припинити реалізацію програми ракетних запусків і дотримуватися всіх своїх міжнародних зобов’язань, зокрема за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї”, – йдеться в заяві Шульца.

При цьому глава Європарламенту закликав лідера КНДР Кім Чен Уна перестати наслідувати “тривожний шлях міжнародної ізоляції і конфронтації”, обравши курс “серйозних економічних, політичних і соціальних реформ, а також регіонального примирення”.

Запуск космічного супутника “Кванменсон-3” відбувся в п’ятницю вранці, проте був невдалим, тому що супутник не зміг вийти на орбіту, що підтвердили місцеві ЗМІ. Запуск був приурочений до 100-річчя від дня народження першого керівника країни Кім Ір Сена, який відзначається 15 квітня.

Плани Пхеньяна запустити власну космічну ракету викликали різке засудження з боку багатьох країн, які розцінили намір КНДР як порушення міжнародних зобов’язань і резолюцій Ради безпеки ООН 1718 і 1874, що забороняють Північній Кореї проведення пусків ракет з використанням балістичних технологій.

КНДР наполягає на мирному характері своєї космічної програми. Тим часом багато країн вважають минулий пуск завуальованим випробуванням балістичної ракети, яка може нести ядерний заряд.

У резолюціях РБ ООН 1718 і 1874 міститься вимога до КНДР не проводити ядерні випробування і запуски балістичних ракет і відмовитися від наміру володіти ядерною зброєю.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.