Новини світу. 14 квітня. Дочка екс-прем’єра Євгенія Тимошенко закликає світову спільноту допомогти в боротьбі за звільнення політичних ув’язнених в Україні.

Євгенія Тимошенко показала Європі фільм про політв'язнів України

Про це вона заявила сьогодні під час виступу з вітальною промовою на 40-й щорічній конференції Міжнародного товариства за права людини, яка проходить у в’язниці-меморіалі Коттбус в Німеччині, повідомляє прес-служба “Батьківщини”.

“Я закликаю міжнародне співтовариство, лідерів ЄС, миру допомогти звільнити політв’язнів України. Я прошу вас визнати на всіх рівнях, що Янукович і його режим створюють в Україні авторитаризм, здійснюють репресії, нехтують правами людини і маніпулюють інформацією перед міжнародним співтовариством”, – заявила Євгенія Тимошенко.

Дочка Юлії Тимошенко розповіла про ситуацію в Україні при президентстві Януковича та про умови утримання політв’язнів.

“Тривають згортання демократії, жорстокі репресії проти політичних опонентів, залякування журналістів”, – додала вона.

Під час виступу Євгенії Тимошенко на екрані демонструвався фільм журналіста опозиційного каналу ТВі Костянтина Усова “Лук’янівка. Тюрма № 1” про жорстокі умови утримання ув’язнених в Лук’янівському слідчому ізоляторі, в якому знаходилися і знаходяться політв’язні України, в тому числі колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко та інші.

Євгенія Тимошенко привітала Міжнародне товариство за права людини з 40-й річницею боротьби за звільнення політв’язнів світу. У свою чергу глава Фонду Конрада Аденауера, колишній президент Європейського парламенту Ханс Герт Пьоттерінг заявив про свою стурбованість ситуацією в Україні. Він підкреслив, що докладе всі зусилля для звільнення політв’язнів України.

“Те, що в 21 столітті в Україну повернулися репресії і політв’язні, властиві комуністичному режиму, є неприйнятним і може викликати лише обурення”, – сказав він.

Ханс Герт Поттерінг також висловив надію, що найближчим часом Юлія Тимошенко отримає необхідне лікування і буде звільнена.

У конференції “Правозахисники за свободу і права людини”, яка проводиться під патронатом президента Європейського парламенту Мартіна Шульца у в’язниці-меморіалі Коттбус, взяли участь депутати Європейського парламенту, європейські політики, правозахисники, експерти з питань відновлення авторитарних режимів в Європі і жертви порушень прав людини.

Джерело НБН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.