Новини світу. 20 квітня. Парламент Японії засуджує міністра оборони Наокі Танаку і звинувачує його в слабкому знанні військових питань і провальній поведінці під час недавнього запуску важкої північнокорейської ракети.

Наокі Танака хочуть відправити у відставку

Про це йдеться в резолюції верхньої палати парламенту Японії.

Документ прийнятий голосами депутатів від опозиції. Резолюція не має сили закону, проте опозиція вимагає негайного усунення міністра оборони.

Танака раніше під час дебатів у парламенті неодноразово плутався у військовій термінології, допускав помилки у відповідях. 13 квітня його відомство запізнилося з реакцією на запуск в КНДР триступеневої ракети з супутником. Вона повинна була пролетіти над віддаленими японськими островами, і в разі аварії ракету передбачалося збити.

Після запуску вона вибухнула, пробувши в повітрі лише трохи більше хвилини. Однак Токіо через тяганину, плутанини і нестачу даних зміг зробити офіційне повідомлення про подію лише через 40 хвилин після старту ракети, що викликало критику з боку опозиції.

Верхня палата парламенту прийняла сьогодні також резолюцію з осудом міністра державних земель і транспорту Такесі Маеда. Він розсилав листи своїм підлеглим з проханням підтримати певного кандидата на місцевих виборах.

Опозиція вважає це грубим порушенням закону про державних службовців. Обидва міністри вже заявили, що не мають наміру подавати у відставку. Їх позицію підтримав і прем’єр Есіхіко Нода.

Провідна сила опозиції, Ліберально-демократична партія, погрожує повним бойкотом роботи парламенту до тих пір, поки міністри не будуть зміщені. Це може викликати кризу в країні і сильно ускладнить прийняття низки найважливіших урядових законопроектів.

За матеріалами delfi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.