Новини світу. 18 квітня. Уряд Японії сьогодні вперше офіційно визнав, що не зміг вчасно попередити населення про пуск важкої північнокорейської ракети 13 квітня через збої в системі оповіщення і плутанини.

Йосіхіко Нода визнав, що уряд спрацював неоперативно

“У процесі передачі інформації були моменти, які потребують поліпшення”, – заявив сьогодні прем’єр-міністр Есіхіко Нода у відповідь на роздратовані запити з боку депутатів у бюджетній комісії нижньої палати парламенту.

“Треба було діяти швидше. Є речі, які повинні викликати у нас каяття”, – сказав також у зв’язку з цим генеральний секретар кабінету Осаму Фудзімури.

Запущена 13 квітня північнокорейська триступенева ракета із супутником пролетіла трохи більше хвилини і вибухнула. Її фрагменти впали в Жовте море біля західного узбережжя Південної Кореї. Проте в разі успішного запуску ракета вже через 10 хвилин після старту була б над японським островом Ісігакі, де на випадок її падіння було розгорнуто два комплекси ПРО. Місцевому населенню обіцяли також приблизно через 3 хвилини після запуску зробити попередження про повітряну тривогу через гучномовці, по радіо і телебаченню.

Однак уряд Японії офіційно повідомив про пуск ракети тільки через 40 хвилин після її старту. Кабінет міністрів запевняє, що затримка була пов’язана з необхідністю повторної перевірки інформації, отриманої від США. Під вівторок командування ВМС Японії визнало, що пуск ракети не вдалося зафіксувати.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.