Новини політики. 17 квітня. Палата представників Парламенту Японії прийняла Резолюцію щодо поглиблення дружніх зв’язків між Японією та Україною, що включає співпрацю у сфері ліквідації аварій на АЕС.

Йосіхіко Нода вважає прийняття резолюції важливим кроком у відносинах країн

Відповідний документ був прийнятий одноголосно японськими депутатами в присутності прем’єр-міністра Японії Йосіхіко Нода і міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги, передала прес-служба МНС України.

Як зазначається в резолюції, на тлі розвитку двосторонніх відносин між Японією та Україною, яким цього року виповнилося 20 років, і в зв’язку з торішнім землетрусом на сході Японії, а також аварією на АЕС Фукусіма-1, Японія отримала значну душевну підтримку від уряду України та українського народу. Ця допомога справила глибоке враження, а також відкрила нову сторінку японсько-українських відносин. Палата представників Парламенту Японії висловила щиру подяку Україні.

У документі говориться, що жахливий досвід аварій на АЕС, який пережили обидві країни, і загальні знання про реагування під час аварії та ліквідації наслідків після неї, повинні служити не тільки інтересам двох країн, але і стати міжнародним надбанням. З цієї точки зору, Палата представників назвала епохальною подією підписання між урядами України і Японії Угоди про співробітництво в сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, яке буде укладено в середу, 18 квітня.

Як зазначив прем’єр-міністр Японії Йосіхіко Нода, прийняття сьогоднішньої резолюції стало надзвичайно важливим кроком у двосторонніх відносинах і співробітництво офіційного Києва і Токіо.

Прийнята Резолюція є першим за останні 20 років документом, який японський Парламент прийняв відносно однієї з пострадянських держав.

За матеріалами ГолосUA

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.