Новини світу. 19 квітня. Японія планує скоротити імпорт іранської нафти на 250 тис. бар. на добу за підсумками квітня 2012р.

Японія відмовляється від іранської нафти

Це становить близько 77% японських закупівель чорного золота у Ісламської Республіки.

Прийняття даних заходів розглядається владою країни відповідно до санкцій, накладених на Іран західними країнами.

За отриманими даними, у квітні 2012р. поставки іранської нафти до Японії складуть лише 75 тис. бар. на добу, тоді як у січні і лютому поточного року цей показник знаходився в середньому на рівні близько 323 тис. бар. на добу. Інформація стосовно закупівлі в березні 2012р. поки недоступна.

Говорячи про конкретні компанії, джерела повідомили, що найбільший в Японії імпортер іранської нафти Showa Shell продовжив контракт на поставку чорного золота, скоротивши закупівлі на 15-20%. При цьому провідна корпорація з переробки нафти JX Nippon Oil & Energy відмовилася від продовження угоди на поставку 10 тис. бар. на добу, термін якої минув у березні поточного року. Представники обох компаній давати коментарі відмовилися.

Раніше, в квітні 2012р., Іран припинив поставки нафти до Німеччини, а до цього – в Іспанію, Великобританію, Францію і Грецію.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад повідомляв, що Іран зможе спокійно існувати в умовах повної заборони на продаж нафти протягом двох-трьох років.

“Вони хочуть ввести санкції на нашу нафту, і ми повинні заявити їм, що у нас є достатньо, щоб країна жила спокійно, не продаючи нафту два або три роки”, – заявив Ахмадінежад.

Через санкції, Іран може знизити видобуток нафти на 1 млн барелів на добу до кінця червня 2012р. – до менше 2,5 млн барелів на добу. Варто зазначити, що вже після припинення поставок у європейські країни, члени Ради Безпеки ООН провели “конструктивні” переговори з Іраном. На зустрічі сторони підтвердили намір врегулювати ядерну проблему, при цьому Іран в цей раз не почав висувати ніяких попередніх умов.

Нагадаємо, стосовно Ірану введено низку санкцій, покликаних змусити Ісламську Республіку відмовитися від атомних розробок. Євросоюз в січні цього року схвалив новий пакет санкцій щодо Ірану, щоб скоротити джерела фінансування ядерної програми країни. Рада ЄС ввела заборону на імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів, а також належні до них фінансові та страхові операції. Заборона набуває чинності 1 липня 2012р.

Іран – другий найбільший виробник нафти серед країн ОПЕК після Саудівської Аравії.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.