Новини світу. 20 квітня. Керівництво окружного суду Осло прийняло рішення засекретити всі матеріали по справі терориста Андерса Брейвіка, яке зараз розглядається в норвезькій столиці.

Брейвік знімав на камеру свої звірячі вбивства

Судді вважають, що повна версія відеозапису слухань може травмувати глядачів. Втім, у цієї заборони є ряд винятків.

В ході процесу над найстрашнішим убивцею в історії Норвегії в залі суду демонструвалися звірячі кадри, які злочинець зробив, коли розстрілював учасників молодіжного табору на острові Утой. Ці та інші матеріали слідства судді визнали дуже жорстокими, щоб зробити їх надбанням громадськості.

Тому влада ухвалила рішення кинути значну частину документів, відео-і аудіозаписів процесу в Національний архів, де вони пролежать під грифом “секретно” до 2072. Доступ до цих файлів буде забезпечений тільки деяким слідчим і адвокатам, а також родичам жертв злочинця. Під заборону, серед іншого, потрапляють і записи всіх висловлювань Брейвіка під час слухань.

Втім, як пишуть норвезькі журналісти, незважаючи на такі жорсткі санкції, частина матеріалів по справі ультраправого терориста буде доступна для ознайомлення вже в 2013 році. Влада планує уважно “просіяти” матеріали по кожному із днів засідань і через рік відкрити доступ до “найбільш безпечних” з них.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.