Новини України. 13 квітня. Верховна Рада в п’ятницю прийняла закон про зміну структури компанії “Нафтогаз”.

Нафтогаз
Рада дозволила реорганізувати "Нафтогаз"

Голосування супроводжувалося вигуками “Ганьба!” з сектора опозиції, яка побоюється, що Росія встановить контроль над українською газотранспортною системою.

Як тільки в сесійній залі почали розглядати проект закону, що передбачає поділ функцій з видобутку, транспортування і зберігання газу в окремі підприємства, депутати опозиції вийшли до трибуни і президії.

Члени фракцій Блоку Тимошенко і НУНС спробували заблокувати роботу парламенту, розклавши великий плакат з написом: “Юлі – волю!”. Опозиціонери голосно скандували: “Ганьба!”, розмахуючи плакатом.

Однак це не зупинило провладна більшість і віце-спікера Адама Мартинюка, який продовжував засідання.

В ході обговорення член фракції Тимошенко Володимир Яворівський зазначив, що прямо закон не передбачає можливість приватизації ГТС Росією, але в ньому є норми, які передбачають можливість створення консорціуму і відчуження ГТС за борги.

“Прямої загрози здачі ГТС в цьому законі немає. Але наша влада може зробити все, що завгодно. В цьому законі є “ахіллесові п’яти”, які в перспективі можуть дозволити передачу нашої ГТС Росії. Адже ця влада йде на те, щоб брати в борг у Росії за газ. І за ці борги в результаті ми можемо віддати єдине, що у нас залишилося”, – сказав Яворівський.

Рада внесла зміни до статті 7 закону про трубопровідний транспорт, заборонивши приватизацію державних підприємств і дочірніх підприємств “Нафтогазу”, які здійснюють діяльність із транспортування магістральними або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, а також самого НАКу.

Рада визначила, що реорганізація цих підприємств буде здійснюватися за рішенням Кабміну.

Парламент також увів заборону на порушення справ про банкрутство державних підприємств, що здійснюють діяльність із транспортування магістральними і/або розподільними трубопроводами, зі зберігання в підземних газосховищах, а також безпосередньо щодо НАКу, дочірніх і заснованих ним підприємств.

За матеріалами Новий регіон, Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.