Новини світу. 19 квітня. Публічне розміщення акцій Facebook має намір провести 17 травня.

IPO Facebook відбудеться 17 травня

Це станеться при умові, що комісія з цінних паперів перевірить до цього часу всі папери, необхідні для виходу на IPO.

Про це повідомили кілька джерел у компанії. Дата 17 травня зійшлася з попередніми повідомленнями про те, що Facebook має намір вийти на IPO протягом третього тижня травня. В ході IPO Facebook розмістить акції на біржі Nasdaq під тікером FB.

Компанія може бути оцінена в $104 млрд. Це означає, що вартість однієї акції Facebook складе $40 – за такою ціною цінні папери соцмережі зараз торгуються на вторинному ринку.

Коли Facebook купувала Instagram, вона заплатила 30% від загальної суми в $1 млрд готівкою, а решту – акціями. В угоді вартість однієї акції була оцінена в $30, а ринкова капіталізація компанії – в $75 млрд.

Однак під час переговорів з главою Instagram Кевіном Сістромом (Kevin Systrom) засновник Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) обговорював можливість оцінки компанії в $104 млрд під час IPO. Цю цифру першим запропонував Сістром.

Зазначимо, що Instagram спочатку хотіла отримати від Facebook не один, а два мільярди доларів. Марк Цукерберг проводив переговори таємно, в обхід ради директорів, і йому вдалося вдвічі збити ціну. Однак, можливо, реальною причиною того, що Instagram пішла на угоду, є IPO Facebook, яке обіцяє значно збільшити суму, отриману Instagram у вигляді акцій соцмережі.

За матеріалами Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.