Новини здоров’я. 22 квітня. Прийом великих доз вітаміну С може помірно знижувати кров’яний тиск.

За допомогою вітаміну С можна знижувати тиск

Такого висновку дійшли учені з Університету Джонса Хопкінса (США), які проаналізували результати багаторічного дослідження.

Рекомендувати вітамінну добавку як засіб для лікування гіпертонії вони поки не беруться, оскільки спочатку потрібно провести ще декілька досліджень, щоб виявити всі наслідки прийому вітаміну.

Професор Едгар Міллер проаналізував з колегами підсумки 29 клінічних досліджень, які порівнювали вплив вітаміну С і плацебо на систолічний та діастолічний кров’яний тиск. Виявилося, що прийом в середньому 500 мг вітаміну С в день – доза, в п’ять разів перевищує рекомендовану – за короткий час знижував кров’яний тиск на 3,84 мм ртутного стовпчика. У піддослідних з гіпертонією зниження склало майже 5 мм рт. ст. Для порівняння, пацієнти, що приймають ліки від високого тиску, такі як АПФ-інгібітори або діуретики, можуть розраховувати на 10-міліметрове падіння тиску.

500 мг вітаміну С міститься в шести стаканах апельсинового соку. Рекомендована добова доза вітаміну для повнолітніх – 90 мг.

За матеріалами MedicalExpress

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.