Новини культури. 26 квітня. Вчені з Оксфорда з’ясували, що співавтором твору “Все добре, що добре закінчується” Вільяма Шекспіра був Томас Мідлтон.

Шекспір писав твори не сам

Група літературознавців з Оксфорда провела лінгвістичний аналіз тексту, в ході якого з’ясувалося, що при створенні цієї комедії у 1601-1608 роках Вільяму Шекспіру допомагав саме британський поет Томас Мідлтон.

На думку філологів, в творі не вистачає “літературної цілісності”, а деякі частини комедії написані в різній стилістиці. Уважно вивчивши текст, керівник дослідження Лорі Магуайер заявила, що саме наявністю двох авторів пояснюються деякі невідповідності в п’єсі, а також стилістичні відмінності.

В даному творі, за словами фахівців, зустрічаються характерні саме для Томаса Мідлтона рими, обороти, орфографія. Крім того, в комедії використано слово ruttish (хтивий, повний жадання), яке на початку XVII століття зустрічалося тільки в творах Мідлтона.

У дослідників також є припущення, що всесвітньо відомий автор міг працювати і разом з драматургом Джоном Флетчером. В цілому ж Лорі Магуайер впевнена, що комедію писали дві людини, що було поширеним явищем у літературі того часу, однак через популярність Шекспіра імена його співавторів замовчувалися.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.